top of page

Sushi i sashimi

  • silverfood2020
  • Jan 29, 2020
  • 2 min read


Sushi i sashimi

DYSKUSJE 0101

SKŁADNIKI

900 g filetów z łososia na sashimi

900 g fileta z łososia do sushi

2 szklanki ryżu do sushi (np. Japońskiego)

Do sosu z ryżem:

8 łyżek. l ryż lub inny (ale nie stołowy!) ocet

4 łyżki. l cukier

1 łyżka. l sól

W przypadku obowiązkowego przybrania:

marynowany imbir

wasabi

sos sojowy


PRZEPIS KUCHENNY KROK PO KROKU


Krok 1

Sushi i sashimi. Krok 1

Umyj ryż w 5–6 wodach, aż woda będzie czysta. Wlać zimną wodę w stosunku 1: 1 plus kolejne 10% wody, doprowadzić do wrzenia, zredukować ciepło do minimum, zamknąć pokrywkę i gotować przez 13-14 minut bez otwierania. Przykryj patelnię kocem przez 30–40 minut. Przygotuj sos, podgrzewając wszystkie składniki razem, aby cukier i sól się rozpuściły. Tankowanie powinno być ciepłe.


Wrzuć ryż do dużej drewnianej, niepozostawionej miski (skorupa uformowana na dnie patelni do sushi nie jest używana). Połóż ciepły ryż na środku, wlej cały sos, rozłóż ryż szpatułką, a następnie razem z dressingiem zbierz ponownie na środek - i tak 4 razy. Pozostaw na 10-15 minut. - kiedy robisz „koloboki”, temperatura ryżu powinna wynosić 32–34 ° C, a nie mniej. Uwaga: jeśli nie masz drewnianej miski, zmniejsz liczbę wkładów o 1/3.


Aby zrobić „koloboki” do sushi, zwilż ręce wodą, weź 1 łyżkę. l ryżu i olśnij podłużnego „piernika”, ściskając ryż czterema palcami i regulując krawędzie kciukiem - w trakcie zaciskania piernikowiec powinien wirować w dłoni.

Krok 2

Sushi i sashimi. Krok 2

Przygotuj rybę. W przypadku sashimi pokrój grzbiet w poprzek włókien na kawałki o grubości 1 cm, aw przypadku sushi wytnij pozostały filet przeciwnie - wzdłuż włókien i grubości 0,5 cm.

Krok 3

Sushi i sashimi. Krok 3

Następnie połóż rybę sushi na palcach na dolnych paliczkach. Połóż przygotowany kolobok na rybie i nadaj mu ostateczny kształt, w zależności od wielkości kawałka ryby, naciskając ryż palcem wskazującym. Następnie obróć sushi i przytrzymaj palcami rybę po bokach - powinna ściśle przylegać do ryżu.

Umieść sushi i sashimi na desce lub talerzu, osobno lub razem.


Podawać z dodatkami: chrupiące - „ken” (zwykle daikon, rzodkiewka, ogórek, marchew); ostry - „kara” (wasabi, imbir, musztarda, tarty daikon z czerwoną papryką) i dający przyjemny smak w ustach - „tsuma” (liście lub pędy balustrady, mięty, porzeczki). Zgodnie z japońską tradycją tylko jedna trzecia talerza powinna być zajęta jedzeniem - możesz umieścić dekoracje na 2/3. A samo jedzenie musi być lekko przesunięte od środka, tworząc perspektywę na talerzu - jak na scenie w teatrze, aby zapewnić wolną przestrzeń dla gościa.

Recent Posts

See All

Comments


© 2023 by APPETIZING ADVENTURES. Proudly created with Wix.com

bottom of page